Türk Tıbbi Onkoloji Derneğinin kıymetli üyeleri, sevgili meslektaşlarım,

Türk Tıbbi Onkoloji Derneği tarafından düzenlenecek olan 11. Türk Tıbbi Onkoloji Kongresi’nin 24-28  Nisan  2024 tarihleri arasında Elexus Otel, Girne K.K.T.C’de  gerçekleştirilecektir..

Günlük Onkoloji pratiğimizin ayrılmaz  bir parçası olan  stres ve yorgunluğumuzu hafifletecek, bilimsel içeriği zengin ve sosyal ilişkilerimizi güçlendirecek bir kongrenin yaklaştığını sizlerle paylaşmaktan dolayı son derece sevinçliyiz. Sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk ve onur duyacağız. Her geçen gün güçlenerek büyüyen Türk Tıbbi Onkoloji camiasını, mümkün olan en yüksek katılımla bir araya getirmek en önde gelen hedefimizdir.

Konferans, panel ve kurslar ile deneyimlerimizi paylaşacağımız, onkoloji alanındaki güncel konuların ele alınacağı ve tartışılacağı bir kongre gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz.  İlaç geri ödeme sürecinde yaşanan zorluklar, mediko-legal sorunlar, günlük klinik pratiğimiz içinde artık rutin bir işlem halini alan bilirkişilik süreci ve bu süreçte karşılaşılan zorlukları tartışıp bu konuda ki bilgi birikimimizi arttırmaya gayret edeceğiz. Yurt dışında Onkoloji eğitimi almak isteyen ya da yurt dışında çalışmak isteyen genç üyelerimiz için çeşitli oturumlar düzenleyerek bu konuda deneyimi olan pek çok meslektaşımızla bir araya geleceğiz.  Kongremiz ile ilgili ayrıntılı bilgiye derneğimizin resmi web sitesi olan www.kanser.org  ve kongre web sitesi www.tibbionkoloji2024.org  adreslerinden ulaşabilirsiniz. Büyük Tıbbi Onkoloji ailesini bu yıl da aynı çatı altında buluşmak üzere kongremize bekliyoruz. Huzurlu ve sağlıklı günlerde buluşmak üzere.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Murat Dinçer
Kongre Başkanı

KONGREYE KALAN SÜRE